Trendy w czapkach dziecięcych

Trendy w czapkach dziecięcych

Doell_SS15IMG_0631Trendy w czapkach dziecięcych:
Kolekcje unisex a dedykowane chłopak – dziewczynka. Wariant czy narzucenie?

Obserwując dziecięcy rynek odzieżowy, spotyka się różne trendy modowe pojawiające się i powracające  sinusoidalnie, wtórowane przez obecnych na rynku od lat liderów takich, jak Doll, Sanetta, Pampolina, Viking czy tych z krótszym stażem – Mayoral, Kanz – wyróżniających się dynamicznym rozwojem i stawianymi dużymi krokami w branży modowej linii dziecięcej, dzięki czemu śmiało można rzec, że w niedługim czasie zyskali miano liderów i trendsetterów mody dziecięcej.

Doell_SS15IMG_0760Odwiecznym tematem handlowym, który daje początek łańcuchowi sprzedażowemu, jest wykreowanie produktu, który będzie odpowiedzią na potrzeby klienta. Ważnym jednak jest, że w przypadku mody dziecięcej, samo dziecko jest pośrednim klientem, a bardziej beneficjentem ostatecznym, gdyż decyzja jest w gestii rodzica.

Tu przed projektantami i managerami produktów stoi kluczowe wyzwanie – obudzić rządzę posiadania właśnie tej, a nie innej czapki pod marką Mayoral, Pampolina, Viking czy Doll.

Aby zauważyć wyraźne tendencje, warto spojrzeć wąsko na konkretny dział, na przykład czapki.

W zobrazowaniu zaobserwowanych trendów pomogła wizyta w lokalnym sklepie będącym dystrybutorem topowych marek, wśród których uwagę zwróciły modele czapek Doll, Mayoral i Sanetta.

Już na pierwszy rzut oka, widać wyraźny podział kolekcji na grupy czapek chłopak – dziewczynka.
Świadczy to o trwaniu w kanonie wyraźnego podziału, niemal zakodowanego jak dziecięca kolorystyka: róż dla dziewczynek a niebieski dla chłopców. Sama ekspozycja w sklepie sugerowana jest jednak przez jednostkę – dealera marek.  Jak temat wygląda u źródła?
Doell_SS15IMG_0789Warto zapoznać się z bezpośrednią propozycją poszczególnych producentów, odwołując się do ich katalogów na bieżące kolekcje. A te obfitują w przeróżne propozycje, od prostych designów unisexowych, przez kolekcje dedykowane, sportowe wzory i dział fashion.

Skoro najlepsi producenci tacy, jak Doll, Mayoral , Sanetta czy Viking, kreujący modę podchodzą do tematu szeroko, dlaczego sprzedawca zachowuje tak wąski margines zaufania i trzyma się stereotypów ograniczając tym samym Klienta?

Czego jako klient oczekiwać od sprzedawcy?

Podejść do tematu biernie i zdać się na narzucony asortyment czy oczekiwać otwartości i realnego wpływu na dostępną w sklepie kolekcję?

Czy Twój sklep liczy się z Twoimi potrzebami, inspiruje Cię i zapewnia topowe marki, których oczekujesz?

Podziel się swoimi odczuciami !

Możliwość komentowania Trendy w czapkach dziecięcych została wyłączona

Komentarze wyłączone

Zostaw komentarz

  • Kontakt

    Biuro: 33 49 75 042
    Adrian: 665 440 405
    E-mail: doll@doll.pl

  • Partner

    Sprawdź swój pagerank